31.03.2015

Více než třetina Čechů není spokojena ve své práci. Nejčastěji si stěžují na peníze, malé vyhlídky kariérního vzestupu a na monotónní náplň práce. Lidé jsou však zároveň často neochotni práci změnit, ať už z důvodu, že by museli dojíždět, bojí se dočasného výpadku příjmu nebo nemají potřebné vzdělání.

Navíc 66 procent lidí - zhruba 5,5 milionu Čechů pracuje v oboru, který nevystudovali. Vyplývá to z průzkumu pro Národní soustavu kvalifikací (NSK). To je platforma, která pomáhá uchazečům o práci změnit kvalifikaci podle aktuální poptávky a potřeb zaměstnavatelů. Projekt podporuje Evropský sociální fond.

„Existuje velká spousta profesí, které v počátečním vzdělávání vůbec nemají svůj předobraz. Na realitního makléře se nevyučíte ve škole, taková škola neexistuje. A takovýchto příkladů jsou stovky,“ říká hlavní manažer projektu NSK Ivo Jupa.

Mezi nejpopulárnější kvalifikace patří strážný, ale třeba i obsluha CNC strojů, chůva pro děti do zahájení školní docházky, florista nebo údržba veřejné zeleně.

„Díru, která existuje na trhu práce, čistě technicky není možné zalepit z počátečního vzdělávání. Učňů fyzicky nikdy nebude dost. Je potřeba se dívat do dalšího vzdělávání,“ dodal Jupa, podle kterého klasické rekvalifikace v Česku probíhají „živelně“.

Kvalifikace získané v rámci NSK mají pružněji reagovat na situaci na trhu a konkrétní požadavky firem. Na tom, jak mají uchazeči daného oboru vypadat, se v rámci platformy NSK dohodly firmy, které zastupují 85 procent pracovních míst v Česku. „Je to unikátní věc, která začíná být velmi široce využívána. Dříve na trhu práce nebyla,“ popsal Jupa.

Do letošního března se vydalo po složení zkoušek přes 111 tisíc certifikátů. Soustava zatím nabízí téměř 700 profesních kvalifikací, počítá se, že by jich postupně měl být dvojnásobek.

Zaměstnance v programu vybírají třeba sklárny Preciosa nebo Moser. Sehnat skláře je velký problém, situace je kritická podobně jako ve strojírenství. „Dřív jsme brali každého, teď si vybíráme a situace se lepší. Když je někdo čtyři roky ve sklářské škole, ještě to nic neznamená,“ říká personalistka firmy Moser Světlana Hančová.

Sklárny, které patří ke světové elitě výrobců luxusního skla, hledají lidi na místa technologů, techniků tavení, kontrolorů jakosti a sklářské dispečery. Tyto profese je na škole nenaučí, tvrdí Hančová.

Zájemci se nejdříve na půl dne nebo na den přijdou práci vyzkoušet, zda by o ni vůbec stáli. Po rekvalifikaci musí projít zkouškou, jejíž výsledek nezávisí na štěstí na vylosovanou otázku jako ve škole, ale na předvedení všech dovedností.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz, 30.3.2015